انتصاب مدیر عامل جدید راه آهن

 

انتصاب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل جدید شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران
هیئت دولت به پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی، دکتر سعید رسولی را برای مدت چهار سال به سمت رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

انتصاب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل جدید شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت »  هیئت وزیران در جلسه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ با انتصاب رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل جدید شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران موافقت کرد.

از سوابق رسولی در حوزه حمل و نقل ریلی می توان به معاونت برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه آهن و عضو هیئت مدیره شرکت راه آهن اشاره کرد.

براساس اساسنامه شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، هیئت مدیره شرکت، مرکب از پنج عضو است که یکی از ‌اعضای آن به پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی و تصویب مجمع عمومی و تأیید هیئت وزیران به سمت رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت ‌انتخاب می شود.

=====================================

لازم به ذکر است که:

در جلسه عصر هیأت دولت، دکتر سعید محمدزاده به عنوان هیأت رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران انتخاب شده بود.

http://media.mehrnews.com/d/2016/12/04/4/2293799.jpg

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر حسن روحانی رییس‌جمهور در این جلسه با اشاره به حادثه تلخ تصادف دو قطار و اینکه این اتفاق، یک اتفاق نادر بود، اعتماد مردم به حمل و نقل ریلی را بسیار مهم ارزیابی کرده و اظهار داشت: از اولویت‌های مهم این دولت توسعه ریلی است که در لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ نیز بر این اولویت تصریح کرده است.

رییس‌جمهور لزوم جذب سرمایه خارجی را برای توسعه حمل و نقل ریلی مورد تأکید قرار داد و از برنامه راه آهن حومه که گامی مهم در آسایش و تسهیل رفت و آمد مردم در کلان‌شهرها است، حمایت کرد.

روحانی همچنین از سازمان برنامه و بودجه خواست که با حمایت بیشتری این بخش را ساماندهی کند.

گفتنی است در پی حادثه ریلی پنجم آذرماه ۱۳۹۵ و برخورد قطار سمنان – مشهد با قطار تبریز – مشهد در ایستگاه هفت‌خوان بین سمنان و شاهرود متاسفانه ۴۹ نفر از مسافران جان خود را از دست دادند و دکتر محسن پورسیدآقایی مدیرعامل راه آهن ضمن عذرخواهی از مردم، از سمت خود استعفا کرد.

Image result for ‫دکتر سید آقایی‬‎

محسن پورسیدآقایی